JARNÍ AKCE 25% SLEVA S KÓDEM SALE

Od Dominik Wünsch

Jak správně vrstvit kosmetické produkty na pleť?

AHA, BHA, kyseliny, exfoliace, tonizace. I ty se někdy cítíš jako mladý chemik, když se snažíš vyskládat si svoji skin care rutinu? S obrovským množstvím produktů a možností, které existují v kosmetickém průmyslu, je někdy náročné se zorientovat. Ale neboj se! Od toho jsme tady my. Provedeme tě pravidly skin care, dokud nenajdeš světlo na konci tunelu. A věř nám, bude to jednodušší, než si myslíš.

 

Aby si ze všech produktů vytěžila co nejvíce, je třeba je správně vrstvit. Toto je pořadí, díky kterému získáš ze své rutiny maximální efekt.

 

Pleť nejprve vyčistíme

Čištění, čištění, čištění. To je alfa a omega péče o pleť. Pot, make-up, prach, bakterie, to vše se nám během dne drží na pleti. A to tam přece mít nechceme. Pro udržení zdravé pleti je důležité dvoufázové čištění. Co to znamená? 🧐 Každý večer si tvář nejdříve odlíčíš od make-upu a následně ji vyčistíš jemným čistícím gelem. Všechny skin care fanynky ale vědí, že pleť si čistíme i ráno, tedy pleť nemusíme čistit dvoufázově, stačí když jí dopřejeme jedno kolo čištění s šetrným gelem či mlékem.

 

Exfoliace

I když to slovo zní zvláštně, jde vlastně o klasický peeling, kdy zbavuješ svou pokožku nečistot a odumřelé kůže. Ať už sáhneš po jakémkoli produktu, pamatuj si, že exfoliace je druhá v pořadí.

Toner

Ne, nemyslíme tím náplň do tiskárny. Jedná se o kosmetický produkt, který vyrovnává pH pleti a pomáhá odstranit zbytkové nečistoty. Pleť také hydratuje, vyživuje, zklidňuje, ale hlavně ji připraví na příjem aktivních látek, které aplikujete jako další. Takže píšeme si, třetí v pořadí používáme toner. 💖

 

Maska na pleť

A právě jsme se dostali k našemu nejoblíbenějšímu kroku v rutině - masky. Víte proč je milujeme? Protože to je jeden z mála produktů, který tě „donutí“ sednout si na 15 minut na zadek a odpočívat, dokud působí. 💆‍♀️ Slyšeli jsme také legendy o lidech, kteří s maskami na obličej uklízejí nebo dokonce pracují, ale my si stále rádi vyložíme nohy a díváme seriál nebo si čteme.

 

Čtvrtým produktem v pořadí je tedy maska a nám nedá nedoporučit vám naši magnetickou masku, která je plná skvělých ingrediencí jako například bahno z Černého moře či vitamín C, také krásně voní a sundává se jednoduše dolů za pár vteřin bez jakéhokoli nepořádku.

 

Sérum na pleť

Další v pořadí jsou séra. Pokud jich používáš více, řiď se jednoduchým pravidlem, nanášej je od nejtekutějšího po nejhustší a mezi jednotlivými produkty, dej pleti chvíli čas, aby je absorbovala.

 

Přípravky na akné (lokální ošetření)

Pokud bojuješ s akné a máš doma na poličce speciální produkt, pak jej použij v šestém kroku své skin care rutiny. 🙌 Přípravky pro lokální bodové ošetření jsou totiž hustší než tonery a séra, takže by měly pokračovat po vstřebání těchto produktů do pokožky.

 

Oční krém

I oční okolí potřebuje kvalitní péči. V sedmém kroku je čas na oční krém dle tvého výběru.

 

Hydratační krém

Hydratace je základ zdravé pleti. Ať už je tvoje pokožka suchá, mastná, smíšená nebo normální kvalitní hydratační krém je prostě must. A nezapomínej, že krém používáme ráno i večer. 🌞🌚

 

SPF 30+ na pleť

Poslední ale snad nejdůležitější krok skin care rutiny je SPF, ten aplikuj jen ráno a během dne, ve večerní rutině ho vynech. ☝️ Tento produkt chrání tvou pleť před poškozením UVA a UVB paprsky, které mimo jiné způsobují stárnutí pleti a pigmentové skvrny.

 

Vyčerpávající rutina je za námi. I když jsme ti ukázali, jak postupovat při 9 krokové skin care, pořád věříme, že v jednoduchosti je krása a klidně několik kroků vynech. Koneckonců, vždy je to o tom najít si něco, co ti vyhovuje. 😘 Věříme, že ti náš článek pomohl a klidně si ho ulož na později, když si budeš potřebovat připomenout v jakém pořadí si nanést masku na obličej.